Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı adayı mı? Saadet Partisi açıkladı

  • 10 Ağustos 2017
  • 54 kez görüntülendi.
Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı adayı mı? Saadet Partisi açıkladı

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi Avukat Bülent Kaya, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun 2019 seçimlerinde, başkanlık profili için uygun aday olduğunu düşündüklerini söylemişti. KRT TV’te konuşan konuşan Kaya şun ifadeleri kullanmıştı:

“GENEL BAŞKANIMIZ BİLGE BİR KİŞİLİĞE SAHİP”

“Saadet Partisi kendi siyasi programını, kendisini iktidara getirmek için değil, bu ülkenin 80 milyonuna da huzur ve gelecek vaat ettiğini düşündüğü için bu siyasi projeyi en iyi uygulayabilecek adayların da elbette kendi adayları olduğunu düşünür. Sayın Genel Başkanımız da Türkiye’nin meselelerine vakıf, Türkiye’deki bu siyasi atmosferi düşürebilecek, Türkiye’yi bu kutuplaştırmadan çıkarabilecek bilge bir kişiliğe sahip.”

“KENDİ ADAYIMIZI DAYATMAYIZ AMA…”

“Bizim Genel Başkanımızın diğer tüm siyasi partilerin de üzerinde ittifak edici özellikleri taşıyan bir Genel Başkan olduğunu düşünüyoruz, bu bizim düşüncemiz. Ama elbette sayın Genel Başkanımızdan daha fazla toplumun büyük kesimlerini kucaklayıcı ve toplumu süreçte kazanabileceği hissini oluşturacak bir aday olursa onu da değerlendiririz. Biz kendi adayımızı dayatmayız ama biz kendi Genel Başkanımızı Türkiye’nin şuan ihtiyaç duyduğu başkanlık profili için uygun bir aday olduğunu elbette düşünüyoruz.”

SAADET PARTİSİ: HERHANGİ BİR KARAR ALINMADI

Bugün bazı haber sitelerinde, “Saadet Partisi’nin 2019 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olarak Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nu önereceği” yönünde haberler çıkması üzerine Parti Genel Merkezi’nden yazılı bir açıklama yapıldı. Milli Gazete’de yer alan açıklamaya göre, haberin veriliş tarzının kamuoyunda yanlış anlamalara neden olabilecek nitelikte olduğu vurgulanan açıklamada ŞU ifadelere yer verildi:

“Saadet Partisi 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için herhangi bir karar almış değildir. e dayanak teşkil eden söz konusu ifadeler, Genel İdare Kurulu Üyemiz sayın Bülent Kaya’nın kişisel kanaat ve değerlendirmelerini yansıtmaktadır. Herhangi bir bağlayıcılığı yoktur. Saadet Partimiz istişareye en fazla önem veren partilerin başında gelmektedir. Zamanı geldiğinde, parti yetkili organlarında gerekli değerlendirmeler yapıldıktan sonra ülkemiz ve milletimiz için en uygun karar verilecektir. Bunun dışındaki açıklamalar ancak bir niyet ve düşünce beyanı olarak görülmelidir.

Kamuoyuna saygılarımızla”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ